Niska zawartość siarki, jak również popiołu sprawia, że paliwo to spełnia normy wyznaczone przez Unię Europejską i kwalifikują je, jako surowiec ekologiczny.

Aby spalany produkt mieścił się w wyznaczonych standardach powinien zawierać poniżej 0,6 proc. siarki przy wartości opałowej na poziomie powyżej 24 MJ/kg.

Ekogroszek oczekiwanym paliwem

W ostatnim czasie ceny ekogroszku spadły, co sprawiło, że cieszy się coraz większą popularnością. Ogrzewanie tego typu paliwem jest znacznie tańsze niż gazem. Produkty te oferowane są luzem lub pakowane w workach, np. po 25 kg, dzięki czemu nie musimy jednorazowo zaopatrywać się w partię surowca na cały sezon grzewczy. Głównymi producentami ekogroszku w Polsce jest Polska Grupa Górnicza, która w swojej ofercie posiada Karlik, Retopal, Pieklorz, Skarbek Ekogroszek Wujek.

Kiedy kupować?

Na pewno dobrze o takim zakupie pomyśleć latem, kiedy dostępność jest większa i cena również może być niższa. Warto też pamiętać, że ekogoroszek powinien spełniać określone normy emisji oraz charakteryzować się wysoką wartością opałową ok. 26-28 MJ/kg, niską zawartością siarki do 0,6 proc. oraz popiołu (poniżej 10 proc.).

Bardzo ważnym parametrem Eko groszku jest także spiekalność określana tzw. Liczą Rogi, która powinna mieć wartość poniżej 20. Być może taka wiedza pozwoli ustrzec się przed nieuczciwymi sprzedawcami. 


Jak szukać ekogroszku?

Wiele osób popełnia błąd w pisowni tego specyficznego węgla. Nie poprawnymi formami są: Eko groszek, Eko-groszek. Ekogroszek piszemy razem.

Nasza firma oferuje węgiel ekogroszek na terenie Bielska-Białej oraz w hurtowych ilościach na terenie całej Polski.