Czy w naszej gminie będzie można dalej ogrzewać domy węglem?

Nasza oferta to węgiel typu: ekogroszek, groszek, orzech, kostka, muł flot, miał 19 20 25, koks retopal, węgiel workowany, pieklorz

Oferta

Oferujemy państwu węgiel z kopalń wchodzących w skład Kompani Węglowej S.A., największej firmy górniczej w Europie oraz Katowickiego holdingu Węglowego. Naszymi głównymi dostawcami węgla są: KWK Piast, KWK Chwałowice, KWK Rydułtowy, KWK Marcel, KWK Juliusz, ZG Piekary. Prowadzimy również sprzedaż koksu z koksowni Dębieńsko.

Posiadamy materiały opałowe do wszystkich rodzajów kotłów i pieców w zależności od kaloryczności i granulacji potrzebnego paliwa. Bardzo ważne jest aby przed zakupem zwrócić uwagę na wymogi jakie stawia producent posiadanego przez Państwa kotła grzewczego. Istotny jest zarówno typ węgla, kaloryczność jak i jego granulacja.

Paliwa kwalifikowane

W swojej ofercie posiadamy również tak bardzo poszukiwany ekogroszek. Węgiel o granulacji 5-25mm do nowoczesnych kotłów węglowych (retortowych) charakteryzujący się wysokimi wartościami opałowymi i niską zawartością siarki i popiołu.

Ekogroszek PIEKLORZ i RETOPAL – Powstaje z wyselekcjonowanych węgli o najlepszych parametrach. Wysoka jakość pozwala na stosowanie tego paliwa w kotłach spełniających wszelkie wymagania ekologiczne. Dzięki dbałości o jakość paliwo to cechuje się dynamicznie rosnącą popularnością wśród naszych odbiorców. PIEKLORZ Produkowany jest w kilku centrach wydobywczych występując dotychczas pod nazwą handlową Ekogroszek piekarski, Ekogroszek Bytomski, Ekogroszek chwałowicki. RETOPAL produkowany jest wyłącznie przez KWK Piast.

Autoryzowany Sprzedawca Kompanii Węglowej S.A.

EKORET i EKO-FINS produkowany jest na bazie wybranych typów węgli głównie z kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. i odpowiada wszystkim wymogom stawianym przez producentów pieców niskoemisyjnych z paleniskiem retortowym.

Paliwa te dedykowane są do ściśle określonych rodzajów kotłów węglowych. Przed zastosowaniem prosimy o sprawdzenie możliwości zastosowania w specyfikacji technicznej kotła, bądź u producenta kotła. Podstawowe wartości sprzedawanych przez nas materiałów oapłowych znajdziecie Państwo w Cenniku.

Skład opałowy I:

Bielsko-Biała
ul. Piekarska (przy stacji PKP Bielsko-Biała Wschód)
tel. (33) 816 94 37

poniedziałek-piątek 7:00 do 15:00,
sobota 7:00 do 12:00
Zobacz dojazd